Центр політико-правових реформ разом з партнерами провів моніторинг понад 50-ти ЦНАП

У межах проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», що здійснюється за фінансової підтримки Європейського Союзу, Центр політико-правових реформ (ЦППР) разом з партнерськими громадськими організаціями (Фонд місцевої демократії, Дніпровський центр соціальних досліджень, Одеський інститут соціальних технологій, Центр досліджень місцевого самоврядування) провів моніторинг 50 центрів надання адміністративних послуг (ЦНАП) (57 з урахуванням філій).

Зокрема, 37 ЦНАП (з урахуванням філій) було промоніторено у містах, серед яких: Київ (два ЦНАП РДА), Львів (включно із філією), Луцьк, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Чернівці, Ужгород, Хмельницький, Кам’янець-Подільський, Біла Церква, Житомир, Чернігів, Вінниця (включно із філією), Черкаси, Кропивницький, Одеса (включно із філією), Миколаїв, Херсон, Харків (включно із філією), Суми, Полтава, Кременчук, Дніпро (включно із філією), Запоріжжя, Кам’янське, Кривий Ріг (включно із філією), Маріуполь, Краматорськ, Сєвєродонецьк.

20 ЦНАП було перевірено на якість в об’єднаних територіальних громадах (ОТГ), зокрема таких: Тростянецька, Зимнівська, Тячівська, Золотниківська, Печеніжинська, Великокучурівська, Красносільська, Кочубеївська, Мокрокалигірська, Северинівська, Соколівська, Нововодолазька, Краснопільська, Миколаївська, Білоцерківська, Апостолівська, Веселівська, Калитянська, Тетерівська, Кіптівська.

Моніторинг здійснювався з 1 березня до 6 червня поточного року за методикою ЦППР, що вже неодноразово використовувалася самою організацією і регіональними ГО.

У межах моніторингового процесу експерти ЦППР та фахівці з Харкова, Дніпра, Одеси і Львова здійснювали дистанційне вивчення інформації про кожен із обраних ЦНАП з відкритих джерел (насамперед з їхніх веб-ресурсів), а також обстежували умови роботи таких центрів і спостерігали за їхньою діяльністю особисто. Зокрема, експерти здійснили огляд приміщення (на предмет зручності для споживачів, у т. ч. осіб з інвалідністю, та на відповідність критеріям «універсаму послуг»), вивчення документації (у т. ч. актів, що регулюють діяльність конкретного ЦНАП, інформаційних і технологічних карток), спілкування із керівництвом ЦНАП тощо. За результатами моніторингу всі експерти виставили оцінки кожному з ЦНАП та склали звіти із рекомендаціями з покращення якості їхньої роботи.

Нагадаємо, моніторинг ЦНАП проведено Центром політико-правових реформ разом з партнерськими громадськими організаціями (Фонд місцевої демократії, Дніпровський центр соціальних досліджень, Одеський інститут соціальних технологій, Центр досліджень місцевого самоврядування) мережі UPLAN у межах проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади», що здійснюється за підтримки Європейського Союзу, протягом березня-червня 2019 року (польовий етап).

Висновки моніторингу є предметом відповідальності Центру політико-правових реформ і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу.

За матеріалами Центру політико-правових реформ

Поділитися
Чтв, 12/09/2019 - 10:42