Мінрегіон роз'яснив узгодження містобудівної та проектної документації об’єктів будівництва з новим ДБН

1 вересня 2018 року офіційно вступили в дію нові державні будівельні норми (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), які регулюють питання розроблення всієї містобудівної та проектної документації в Україні.  Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надало офіційне роз’яснення щодо випадків, у яких потрібно або не потрібно коригувати містобудівну та проектну документацію відповідно до нових норм. 

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Після вступу в дію нового ДБН щодо містобудування з 1 вересня у багатьох виникли питання щодо необхідності коригування вже існуючої містобудівної і проектної документації. Тому ми надали офіційне роз’яснення, в якому чітко прописали випадки, за яких проектувальники або архітектори мають оновити документацію відповідно до нових норм або можуть її використовувати в існуючому вигляді. Нагадаю, що нові норми є обов’язковими до виконання і будь-які їх порушення є неприпустимими. Адже мова йде, перш за все, про безпеку і комфорт людей, а це найголовніше”, - сказав він.

Щодо містобудівної документації:

Положення нового ДБН у першу чергу, впливають на процес розроблення містобудівної документації на регіональному та місцевому рівнях, до якої віднесено: 

  • схеми планування територій областей і районів 
  • генеральні плани населених пунктів
  • плани зонування 
  • детальні плани території. 

Використання містобудівної документації, затвердженої до 1 вересня 2018 року, допускається у частині, що не суперечить нормам нового ДБН.
При цьому, надання містобудівних умов і обмежень та внесення змін до них повинно здійснюватися з урахуванням положень вже нового ДБН.

Щодо проектної документації об’єктів будівництва:

Розроблені та затверджені до 1 вересня 2018 року проекти будівництва коригуванню згідно з новим ДБН не підлягають.

Виняток складають випадки, передбачені в п.4.8 ДБН А. 2.2-3-2014, тобто коли іншими новими ДБН передбачається підвищення вимог безпеки, надійності, електро-, вибухо- та пожежобезпечності, енергоефективності об’єкта або його доступності для маломобільних груп населення. Однак цей випадок не стосується об’єктів, будівництво яких здійснюється у строки, визначені проектною документацією.

Ті об’єкти, які пройшли експертизу та були затверджені до 1 вересня, вже можуть отримати дозвіл від ДАБІ і розпочати будівництво проекту згідно зі старим ДБН без коригування відповідно до нового.

Крім цього, якщо будівництво об’єкта було призупинено на якомусь етапі, його добудова має здійснюватися за документацією, затвердженою до 1 вересня. Проте якщо у проект вносяться будь-які зміни, вони мають відповідати новому ДБН.

Офіційне роз’яснення Мінрегіону направлено в Державну архітектурно-будівельну інспекцію України, в усі обласні державні адміністрації та Київську міську держадміністрацію та експертним організаціям для подальшого розповсюдження.

Джерело

Поділитися
Пон, 24/09/2018 - 13:27