Практикум із застосування законодавства

15 листопада у стінах Центру надання адміністративних послуг у м. Суми відбувся практикум із застосування законодавства на тему "Децентралізація у сфері надання адміністративних послуг: перспективи, переваги та практичні методи запровадження", організований Асоціацією міст України в рамках проекту "Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні" (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.

До участі у практикумі були запрошені голови об'єднаних територіальних громад, керівники ЦНАПів, посадові особи виконавчих органів влади.

Виконавчий директор Сумського регіонального відділення Асоціації міст України - Володимир Дериземля, привітав усіх присутніх із участю в такому заході та побажав гарної та продуктивної роботи.

Захід відкрила заступник Сумського міського голови Ольга Волошина, яка поінформувала, що Центр надання адміністративних послуг Сумської міської ради надає 216 послуг населенню. На думку О.Волошиної, надання адміністративних послуг — це не тільки стаття видатків міського бюджету, але й спосіб заробітку коштів в бюджет громади.

Начальник управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" Алла Стрижова розпочала практикум із огляду чинного законодавства з питань надання адміністративних послуг, здійснила невеличку екскурсію в минуле, нагадавши всім, з чого починався процес створення ЦНАПів, які перепони виникали на шляху передачі адміністративних послуг у ЦНАП, як створювалися та втілювалися в життя законодавчі ініціативи. Плавно перейшовши до наступної теми, були розглянуті новели законодавства, що стосуються, зокрема, Державної міграційної служби України, Міністерства юстиції (послуги РАЦС), Міністерства внутрішніх справ тощо. Разом з учасниками практикуму розглядалися переваги та недоліки законотворчих ініціатив уряду. Усі учасники зголосилися на тому, що потрібна взаємодія у питаннях внесення змін до законодавства з питань забезпечення надання адміністративних послуг.

Після виступу начальника ЦНАП була організована екскурсія залами Центру, де ведеться прийом громадян, залами бек-офісу, архівними приміщеннями. Начальники відділів охоче розповідали про процеси, що відбуваються у відділах - з моменту прийому документів до моменту їх видачі та отримання адміністративниої послуги громадянами. Окрема увага зверталася на роботу з єдиними та державними реєстрами, було проаналізоване програмне забезпечення ЦНАП, його сильні сторони та відповідність законодавству.

Після екскурсії начальник відділу з реєстрації місця проживання Андрій Подус зупинився на описі програми ведення реєстру мешканців міста Суми, оскільки реєстрація громадян є, мабуть, найбільш затребуваною послугою в усіх ЦНАПах. Детально описавши усі можливості, які надає програма "Бас-населення", та умови її придбання та експлуатації, Андрій звернув увагу на недоліки державного реєстру мешканців, який досі не працює попри завіряння Державної міграційної служби у якнайшвидшому його запуску та налаштуванні роботи.

На завершення практикуму Ольга Михайлівна Волошина подякувала усім за участь та побажала успіхів у подальшому. Учасники обмінялися телефонами та запевнили одне іншого у всебічній підтримці з будь-яких питань, що стосуються сфери надання адміністративних послуг.

Підсумував захід виконавчий директор Сумського РВ Асоціації міст України Володимир Дериземля, який відмітив важливість практикумів із застосування законодавства, що проводяться Асоціацією в рамках проекту USAID ПУЛЬС, та наголосив на тому, що кожен практикум – це гарна нагода для обміну знаннями між представниками органів місцевого самоврядування.

Управління "Центр надання адміністративних послуг у м. Суми" щиро дякує учасникам за активну участь у практикумі, та бажає успіхів та нових досягнень у нашій нелегкій праці.

Поділитися
Птн, 16/11/2018 - 11:57