Як швидко закрити ФОП?

Фізична особа – підприємець може в будь-який момент прийняти рішення про припинення своєї підприємницької дільності. Життєві причини можуть бути різними. Однак, фактичне припинення господарської діяльності не означає припинення статусу фізичної особи – підприємця (далі - ФОП). Доки юридично не припинено статус ФОП, не припиняються різного роду зобов’язання, що повязані із підприємницькою діяльністю, в тому числі і фінансові.

Щоб швидко пройти процедуру закриття, необхідно:

  • Подати заяву на державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності (форма 12).

Зразок заяви можна скачати за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/file/text/49/f462214n130.doc

Припинення статусу ФОП (протягом 24 годин з моменту подачі заяви):

  • В паперовому вигляді (необхідно пред’явити документ, що посвідчує особу), або в електронному форматі(за навності електронного цифрового підпису);
  • Безпосередньо до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (акредитованого суб’єкта чи нотаріуса) в межах області, в якій зареєстровано місце проживання (через ЦНАП), або в режимі онлайн через портал «Онлайн будинок юстиції» https://online.minjust.gov.ua/registration-fiz .

Якщо ФОП зареєстрований в АР Крим, місті Севастополі та населених пунктах, де органи влади поки не можуть виконувати свої повноваження, громадяни можуть подати заяву про припинення бізнес-діяльності будь-якому суб'єкту державної реєстрації незалежно від їх місцезнаходження/місця проживання в межах України.

Статус ФОП вважається припиненим з моменту державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичною особою.

Після державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичній особі потрібно звернутися до органу ДФС за місцем реєстрації.

Поділитися
Чтв, 29/08/2019 - 11:21