Коронавірусна пандемія торкнулася практично усіх країн світу та різних аспектів життя людей.
Нажаль, у Сумській територіальній громаді загострення ситуації з захворюваності, викликаної коронавірусною інфекцією SARS-СоV-2, відбувалося з серпня 2020 року та майже протягом усього 2021 року. У порівнянні з іншими регіонами України у Сумській області стрімко погіршувались показники, що стосувались кількості нових виявлених випадків, тяжкості протікання хвороби та летальності. Довготривале встановлення «червоного» рівня епідемічної небезпеки на території Сумської області призвело до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів, заборони здійснення певних видів діяльності.
За такої ситуації вже відбувається зниження економічного зростання, що є особливо небезпечним та суттєво впливає на фінансово-економічний стан як окремих громадян, так і суб'єктів господарювання.
Новий штам вірусу COVID-19 Дельта вже виявлено в багатьох країнах світу. За даними служб громадського здоров'я він в 1,6 разів більш контагіозний, а також в 1,45 разів збільшує ризик необхідності інтенсивного лікування. Потреба в госпіталізації виникає в 2,6 частіше, ніж при інфікуванні звичайним штамом COVID-19.
Лише виконання встановлених протиепідемічних обмежень та вакцинація проти коронавірусної інфекції може поліпшити стан у місті, надасть можливість повноцінно проводити навчальний процес.
Усі вакцини, зареєстровані в Україні - безпечні й ефективно формують імунітет. Щеплення — добровільні й безоплатні.
Для того, щоб повноцінно імунізуватися від СОVID-19, необхідно отримати дві дози однієї вакцини. Вакцини містять неактивні або ослаблені фрагменти патогену. Це спонукає імунну систему розпізнавати інфекцію та виробляти антитіла для боротьби з нею. У більшості людей цей процес відбувається непомітно, проте іноді можливі побічні ефекти, наприклад біль у місці щеплення або тимчасова лихоманка. Достатня кількість антитіл формується через два тижні після отримання другої дози вакцини.
Керівники підприємств, установ та організацій можуть звернутись з сформованими списками бажаючих вакцинуватись до комунальних медичних закладів, що здійснюють вакцинацію. На сьогодні вакцинами проти СОVID -19 забезпечені міські медичні установи, що мають дозволи на вакцинацію.
Надаємо контакти лікувальних закладів Сумської міської ради, які проводять щеплення проти коронавірусної інфекції SARS-СоV-2:
- -КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» СМР (м. Суми, вул. Іллінська, 48/50, тел. 787-718);
- -КНП «Центр первинної медико - санітарної допомоги №2» СМР (м. Суми, вул. Привокзальна, ЗА, тел. 788-001);
- - КНП «Клінічна лікарня Святого Пантелеймона» СМР (м. Суми, вул. Марко Вовчок, 2, тел. 665-702).
Також для врегулювання питань щодо організації вакцинації можна звертатись до управління охорони здоров'я Сумської міської ради (м. Суми, вул. Леваневського, 26, тел.787-000).
Додатково інформуємо, що відповідно до статті 13 Закону України «Про охорону праці» до обов'язків роботодавців віднесено забезпечення виконання необхідних профілактичних заходів відповідно до обставин, що змінюються.
Враховуючи вищевикладене наголошуємо на необхідності здійснення Вами моніторингу за станом вакцинації співробітників та інформування їх щодо важливості імунопрофілактики проти коронавірусної інфекції SARS-СоV-2.