#цнап_10_років і 1 тиждень
Друзі, протягом тижня ми згадували історію та шлях розвитку сфери адмінпослуг, обговорювали виклики. Але, розмірковуючи про майбутнє та аналізуючи зроблене, потрібно завжди пам'ятати, що найважливіше у ЦНАП - це команда
Ключова роль у створенні потужної та ефективної команди належить її лідерам.
Проект PROSTO Підтримка доступності послуг в Україні звернувся до трьох керівниць, які очолили ЦНАП з моменту створення, і разом з командою досягли надзвичайно визначних результатів, із простими та досить абстрактними запитаннями про головне.
Опубликовано Децентралізація Вторник, 13 сентября 2022 г.
Тетяна Печериця - керівниця ЦНАП м. Кременчук з 2015 року
Про те, як за 10 років змінилися клієнти ЦНАП та їх запити
Кожен відвідувач ЦНАП, як і кожна особистість, є неповторним, зі своїми життєвими ситуаціями і потребами. Але всіх їх об′єднує спільне бажання отримувати адміністративні послуги якісно, швидко, у комфортних умовах.
Так, у мирний час замовники послуг потребували в першу чергу якість. Щоб задовольняти їх потреби, ми проводили мозкові штурми як власними силами, так і за участі фахівців суб’єктів надання адмінпослуг, використовували передовий досвід кращих ЦНАП України і сервісних служб із-за кордону. Як бачимо, в умовах війни поряд із сервісом відвідувачам ще більше потрібні турбота і доброзичливе ставлення.
Про любов до своєї роботи
ЦНАП це саме те місце, де можна реалізуватися кожному. Справжнє значення має тільки бажання працювати саме на службі у громади, відповідально й віддано.
Про жінок та чоловіків - працівників ЦНАП
Колектив – це основа ЦНАП, всі, незалежно від віку чи посади. Вони – неперевершені. Вони єдини в світі знають, як діяти з першої секунди життя. Скажу, що Кременчуку дуже пощастило. Тут живуть неймовірні люди й 80 таких неймовірних працює на розвиток ЦНАП у нашому місті.
Про роботу в часи повномасштабного вторгнення
З 24.02.2022 ЦНАП був змушений адаптуватися до нових реалій, при цьому не припиняючи роботу жодного дня. З перших днів повномасштабної війни ЦНАП перетворився на суцільний кол-центр. Завдяки невтомному бажанню продовжувати займатися тим, що вміє ЦНАП найкраще, нині відновлено надання усіх послуг, які були доступні у центрі до повномасштабного вторгнення рф на територію України.
Знаю, що у цій війні у кожного своє призначення. Ми ж наближаємо країну до перемоги, якісно виконуючи свою роботу!
Про майбутнє надання адмінпослуг та ЦНАП
Бачу ЦНАП у майбутньому місцем, куди прийшовши з одним документом, людина зможе отримати всі необхідні послуги автоматично, за повним переліком того, що їй здатна дати держава. Звісно, у майбутньому пануватиме paperless, проте душевне спілкування у ЦНАП буде затребуваним завжди!
Стрижова Алла Вікторівна - керівниця ЦНАП у м. Суми з 2012 року
Про те, як за 10 років змінилися клієнти ЦНАП та їх запити
За 10 років наш відвідувач отримав чітке уявлення про алгоритми роботи ЦНАП. Він активно користується можливостями електронної взаємодії: актуальну інформацію про надання послуг нашим Центром отримує на нашому сайті, оплату адміністративного збору здійснюють або у адміністратора або через банківські мобільні додатки. Користуються електронною чергою. Сукупність цих можливостей, разом з уважними та чуйними працівниками ЦНАП, дозволяє створити у відвідувача відчуття піклування та комфорту. Якщо порівняти рівень теперішнього обслуговування з рівнем 10-річної давнини - різниця дуже вражає.
Про любов до своєї роботи
Значна частина життя персоналу проходить в приміщенні ЦНАП. Можливо звідси і бере початок любов до професії та посвята їй свого життя. Висока нагорода для працівників ЦНАП – це визнання їх зусиль, кмітливості, бажання допомогти. Наші високі стандарти та вимогливість до себе породжує вимогливість до відвідувачів та інших учасників процесу надання адміністративних послуг.
Любов проявляється в повазі до того, що робиш і рівнем докладених зусиль.
Про жінок та чоловіків - працівників ЦНАП
Чисельна кількість працівників управління складає понад 100 осіб. І лише 14 із них складають чоловіки. Цьому показнику є економічне, соціальне та демографічне пояснення. Важливо, що коли мова йде про виконання нашого головного завдання – надання якісних послуг мешканцям громади – всі релевантні працівники включаються в цей процес.
Про роботу в часи повномасштабного вторгнення
З 24 лютого 2022 року ЦНАП був певний час закритий для відвідувачів, доступи до реєстрів та інформаційних систем були заблоковані, і ми перейшли в режим надання консультацій, видачі готових документів. Поступово, з моменту звільнення Сумської області, ми набирали обертів, відновлювали процес надання послуг. Хоча, і на даний час блокуються дії адміністраторів в системах для надання послуг, якщо об’єкти знаходяться на територіях, які є офіційно визнаними територіями ведення бойових дій.
Ми працюємо вже 10 років, хоча спочатку мало хто розумів що таке адміністративна послуга та які функції виконуватиме ЦНАП. Такого розуміння не було навіть у чинного в ті роки керівництва міста і через це змушені були залучати їх до обміну досвідом до звертатися з закликом про сприяння в створенні ЦНАП до керівників області. У підсумку, станом на вересень 2022 року – ми не лише організаційно забезпечуємо надання адміністративних послуг територіальними органами державної влади і структурними підрозділами Сумської міської ради, а й зараз управління «Центр надання адміністративних послугу м. Суми» Сумської міської ради є суб’єктом надання адміністративних послуг з питань реєстрації місця проживання, реєстрації бізнесу, нерухомості, обліку, розподілу та приватизації житла.
Про майбутнє надання адмінпослуг та ЦНАПВсі задачі досить чіткі та зрозумілі. Нам потрібно розширювати перелік послуг, що надаються через ЦНАП; нам потрібно налагодити електронну взаємодію зі структурними підрозділами Сумської міської ради; нам необхідно впровадити надання адміністративних послуг, де суб’єктом її надання є наш місцевий орган самоврядування (Сумська міська рада); нам необхідно розробити та впровадити дозвільно-погоджувальні процедури з метою мінімізації кількості візитів громадянина до ЦНАП; нам потрібен обмін досвідом з працівниками європейських закладів подібного типу надання адміністративних послуг; нам потрібно порозуміння з представниками суб’єктів надання адміністративних послуг в організації спільної взаємодії.
Лариса Карп'як - очолює ЦНАП міста Луцьк з моменту його створення у 2013 році.
Про те, як за 10 років змінилися клієнти ЦНАП та їх запити
Відвідувачі ЦНАП прагнуть до простоти, швидкості та якості в обслуговуванні. Це диктує й сучасне життя, яке щодня динамічніше, непередбачуваніше, з несподіваними викликами. Змушені оперативно реагувати, адаптовуватися, навіть прогнозувати: розбудовуємо мережу надання послуг, створюємо віддалені робочі місця, розширюємо спектр послуг, спрощуємо їх надання, вчимо цифрової грамотності відвідувачів для отримання послуг онлайн, створюємо умови для цілодобового консультування etc.
Луцький ЦНАП офіційно розпочав роботу у липні 2013 року із надання 286 послуг. Тоді середня кількість відвідувачів сягала 500-600. Наразі пропонуємо понад 540 послуг і щодня поріг ЦНАП переступає більше 1500 громадян.
Про любов до своєї роботи
На мою думку, саме любов до людей є головним для успішної роботи у ЦНАП. Без любові – немає руху вперед. Увага до кожного відвідувача, прагнення почути, допомогти, підтримати – наші головні пріоритети. А задоволені відвідувачі - нагорода за усі старання. Моя команда живе у постійному русі, ми пізнаємо нове, ростемо. Тому із задоволенням щодня приходимо на роботу.
Про жінок та чоловіків - працівників ЦНАП
Любов до людей і фаховість – наше головне кредо при підборі кадрів у ЦНАП.
У ЦНАП міста Луцька переважно працюють жінки. Напевно, через більшу зосередженість на чутливих питаннях життя, стресостійкість і уважність. Але ті декілька чоловіків нашого колективу є гордістю і підтримкою для жіночої більшості.
Про роботу в часи повномасштабного вторгнення
В період навіть найбільш складної епідеміологічної ситуації ЦНАП не зачиняв двері, а з початком повномасштабного вторгнення росії - усі працівники долучилися до діяльності Луцького центрального пункту допомоги та консультування громадян в ситуації воєнного стану (багатоканальні телефонні лінії, сторінки в соціальних мережах, електронні засоби зв’язку).
Працювали щоденно, без вихідних, з 8:00 до 20:00. І до цього часу частина працівників ЦНАП працюють у Пункті допомоги ВПО. Не можемо бути осторонь цієї справи. Це наша місія й обов’язок. І як фахівців органів місцевого самоврядування, і як людей, які усім серцем прагнуть допомогти.
Про майбутнє надання адмінпослуг та ЦНАП
Плани у нас амбітні, і щоразу їх більше. Хочемо розширити спектр послуг у філіях ЦНАП; ефективно залучати мешканців до користування е-сервісами; перевести «місцеві послуги» у сфері дозвільно-погоджувальних процедур в електронний формат.
Прагнемо запровадження обміну інформацією з усіх реєстрів та забезпечення доступу до них суб’єктів надання послуг. Чекаємо впорядкування платежів за адміністративні послуги. Працюємо над скороченням кількості адмінпослуг через комплексне їх надання за одне відвідування за спрощеною процедурою - моделлю «життєва ситуація».