Відбувся вебінар для кандидатів на зайняття посади державного реєстратора речових прав на нерухоме майно

Сьогодні, 29 листопада, відбувся вебінар «Тестування для кандидатів на зайняття посади державного реєстратора речових прав на нерухоме майно: обмін досвідом». Метою заходу було надання допомоги у підготовці до тестування для кандидатів на зайняття посади державного реєстратора речових прав на нерухоме майно.

До вебінару долучились посадові особи виконавчих органів місцевої ради, які мають намір пройти тестування для зайняття посади державного реєстратора речових прав на нерухоме майно, а також представники Мін’юсту та експертної спільноти.

Щиро поділилися своїм досвідом працівники Сумського ЦНАП, у якому працюють реєстратори, що вже проходили тестування для зайняття посади у 2019 році, а загалом мають досвід держреєстрації з 2013 року.

Світлана Куць (державна реєстраторка відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державна реєстраторка управління ЦНАП у місті Суми Сумської міської ради) детально окреслила нормативно-правову базу в сфері реєстрації нерухомості, яку треба опрацювати перед тестуванням. Вона зазначила, що з досвіду попереднього тестування, більшість питань стосувалися саме нормативно-правової бази. Особливо багато питань з Цивільного кодексу, Земельного кодексу України та інших НПА (Закони України «Про іпотеку», «Про оренду землі», «Про кооперацію», «Про запобігання корупції», «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі», «Про акціонерні товариства», «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності»,«Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», «Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану», Прикінцеві та перехідні положення Закону України № 1666-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності», «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» та інші.

Спільнотою державних реєстраторів, які проходили тестування, був напрацьований певний перелік питань, що полегшить проходження тестування теперішнім кандидатам на зайняття посади державного реєстратора речових прав на нерухоме майно. Пані Світлана зазначила, що серед питань можуть бути такі як-от: що таке новація, реквізиція? Велика кількість питань, що стосуються Закону України «Про іпотеку».

Також спільнотою державних реєстраторів, які проходили тестування було створено перелік питань які стосувалися безпосередньої діяльності державного реєстратора прав на нерухоме майно.

Начальниця відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, державна реєстраторка управління ЦНАП у місті Суми Сумської міської ради Тетяна Матусенко озвучила перелік питань, що зустрічалися у попередньому тестуванні та детально розповіла про їх вирішення.

Заступник Голови правління ЦППР Віктор Тимощук вкотре наголосив на тому, що Мінюст має нарешті оприлюднити перелік питань для тестування. Щоб кандидати на ці посади могли нормально готуватися до тестування, як це є і в інших професіях, де проводиться подібне тестування.

Світлана Куць підтримала цю позицію, а також висловила переконання, що тестування потрібно проводити регулярно (хоча б раз на 2-3 місяці). Пані Світлана висловила думку, що тестування реєстраторів фактично здійснює перевірку професійних якостей кандидатів, але потребує вдосконалення, шляхом зменшення питань загального характеру і збільшення саме спеціальними, які використовуються в повсякденній діяльності державного реєстратора.

Участь у заході взяли понад 100 фахівців. Переважно це особи, які планують проходити тестування 18-22 грудня 2023 року.

Окрема вдячність від організаторів за активну участь у заході та компетентні відповіді і пояснення від представників Мінюсту:

Лещенку Анатолію Олексійовичу, заступнику директора департаменту – начальнику Управління нормативно-правового забезпечення державної реєстрації Департаменту приватного права Міністерства юстиції України;

Корж Ноні Нодарівні, заступнику директора департаменту – начальниці Управління обліку та контролю за діяльністю у сфері державної реєстрації Департаменту державної реєстрації Міністерства юстиції України;

а також Медведєвій Світлані – голові ГО «Спільнота реєстраторів».

Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка формування державної політики розвитку місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні», що реалізується Центром політико-правових реформ за підтримки Програми ULEAD з Європою/ULEAD with Europe, що спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією.

Поділитися
Чтв, 30/11/2023 - 13:25