15 липня відбулося розширене засідання Колегії ДМС України за участю керівників структурних підрозділів центрального апарату та керівників територіальних органів міграційної служби.
Враховуючи те, що напередодні засідання Верховна Рада України ухвалила законопроект №3224, який суттєво удосконалює чинний закон «Про Єдиний державний демографічний реєстр», основна увага під час засідання була приділена підготовці до набрання чинності новим законом.
Зміни, які містяться у новому законі вкрай суттєві. Головне, що відчують на собі громадяни, це масова видача паспортів-карток усім громадянам України. Після набрання чинності законом нові паспорти видаватимуться з 14 років, при цьому перший паспорт видаватиметься безкоштовно, як і раніше. Серед основних переваг нового закону внесення до чіпу електронного цифрового підпису, реєстраційного номера облікової картки платника податків (так званий ідентифікаційний код), а також збільшення місць, де будуть оформлюватися біометричні документи за рахунок надання необхідних повноважень центрам надання адмінпослуг (ЦНАП).
Головним питанням, яке слід вирішити до набрання чинності новим законом – це встановлення захищених каналів зв’язку та обладнання для оформлення документів у підрозділах ДМС. На сьогоднішній день таким обладнанням забезпечено лише 330 з близько 600 підрозділів, однак міграційна служба вже оголосила тендер на закупівлю обладнання через систему публічних закупівель PROZORRO.
Обговорювався також досвід застосування електронної черги для обслуговування громадян у підрозділах м. Києва. Як показала практика, електронна черга суттєво спрощує отримання послуг, тому Колегія ухвалила рішення щодо запровадження електронної черги у всіх областях України.
За словами Голови міграційної служби Максима Соколюка, під час запровадження нововведень вкрай важливо уважно реагувати на звернення та скарги громадян. В окремих територіальних органах вже є прецеденти притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників за повідомленнями у Facebook, який став дієвим інструментом для аналізу якості роботи підлеглих з надання адміністративних послуг громадянам. Максим Соколюк нагадав керівникам обласних управлінь про неприпустимість формального підходу до розгляду скарг громадян як на гарячі лінії, так і електронними засобами.
Окремим питанням, яке розглядалося під час засідання Колегії було посилення контролю перебування іноземців на території України. Відразу після завершення засідання для керівників територіальних органів було проведено семінарські заняття із обговоренням актуальних питань.