Проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за порушення строків надання адміністративних послуг, видачі документів дозвільного характеру)

На розгляд Верховної Ради України поданий проект Закону України про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо кримінальної відповідальності за порушення строків надання адміністративних послуг, видачі документів дозвільного характеру).

Метою законопроекту є наведення порядку у сфері надання адміністративних послуг, видачі документів дозвільного характеру, видачі ліцензій чи їх анулювання в частині суворого дотримання граничних строків надання цих послуг.

Введення кримінальної відповідальності за порушення граничних строків надання цих послуг дисциплінує суб’єктів надання послуг, зменшить корупційну складову у цій сфері, зменшить розміри шкоди, заподіяної охоронюваним законом правам та  інтересам окремих громадян або інтересам юридичних осіб.

Це дасть змогу правоохоронним органам більш ефективно реалізувати свої повноваження у боротьбі з корупцією серед посадових осіб, які надають адміністративні послуги, видають документи дозвільного характеру, видають ліцензії чи їх анулюють.

Завданням цього законопроекту є також покращення мікроклімату у відносинах громадян та юридичних осіб з суб’єктами надання адміністративних послуг.

У запропонованій редакції наголошується про таке:

«Стаття 365-4. Порушення строків надання адміністративних послуг, видачі документів дозвільного характеру

1. Порушення встановлених законом граничних строків надання адміністративних послуг та прирівняних до них послуг, документів дозвільного характеру, строків прийняття рішення про видачу ліцензії та її анулювання службовими особами органів виконавчої влади, іншого державного органу, органу влади Автономної Республіки Крим, органу місцевого самоврядування, державним реєстратором, суб’єктом державної реєстрації, уповноваженим відповідно до закону надавати ці послуги, –

карається штрафом від двохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Дії, передбачені частинами першою цієї статті, якщо вони заподіяли істотну шкоду охоронюваним законом правам та інтересам окремих громадян, громадським інтересам або інтересам юридичних осіб, –

карається штрафом від п'ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.»

Детальніше зі вказаним проектом Закону можна ознайомитись за посиланням: rada.gov.ua

Поділитися
Пон, 10/04/2017 - 09:01