Кращі практики надання адміністративних послуг в малих громадах України, Вірменії, Грузії

5 – 26 квітня 2017 року в місті Києві відбулась міжнародна конференція «Кращі практики надання адміністративних послуг в малих громадах України, Вірменії та Грузії», організована Міністерством економічного розвитку і торгівлі України спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Уряду Німеччини.

Метою конференції було створення платформи для обміну досвідом і передовими практиками у сфері організації надання адміністративних послуг в малих громадах України, Вірменії та Грузії. У заході взяли участь понад 160 учасників, серед яких голови об’єднаних територіальних громад, керівники Центрів надання адміністративних послуг громад-партнерів проекту, представники центральних органів виконавчої влади України, міжнародних організацій, делегації з Грузії і Вірменії, міжнародні та українські експерти, представники громадянського суспільства.

Відкрив конференцію керівник проекту «Реформа управління на сході України» Тарас Журавель. Під час свого виступу Тарас Журавель наголосив на важливості реалізації широкомасштабної реформи місцевого самоврядування і децентралізації влади, у процесі якої органи місцевого самоврядування отримують нові повноваження, в тому числі щодо організації надання адміністративних послуг. Він також зазначив, що конференція також має на меті представити напрацювання проекту в частині надання адміністративних послуг та закликав представників десяти об’єднаних територіальних громад, що співпрацюють з проектом «Реформа управління на сході України» активно поширювати досвід створення центрів надання адміністративних центрів серед інших громад, що підтримуються в рамках роботи компоненту 2 програми U-LEAD.

З вітальним словом до учасників конференції звернулися Домінік Папенхайм, керівник сектора регіонального та місцевого розвитку / Децентралізації управління Представництва ЄС в Україні, та Бастіан Файгель, програмний директор U-LEAD від GIZ.

Домінік Папенхайм підкреслив, що процвітання та економічний зріст можливі лише тоді, коли країни створюють необхідні умови для успішного регіонального та місцевого розвитку, що в Статті 5 Договору про Європейський Союз визначено як принцип субсидіарності. Він також наголосив, що реформа децентралізації є пріоритетом у двосторонній співпраці України та ЄС.

Після офіційного відкриття захід продовжився панельними дискусіями, в яких взяли участь Михайло Тітарчук, заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України, Лілія Попова, начальник відділу взаємодії з місцевими органами влади Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександр Риженко, голова Державного агентства з питань електронного урядування, Іван Двойленко, Директор департаменту інформатизації, телекомунікації та захисту інформації Державної міграційної служби України, Анатолій Лещенко, заступник Директора департаменту приватного права – начальник управління нормативно-правового забезпечення Міністерства юстиції України та Олена Палієнко, начальник відділу реєстрації та еміграції департаменту з питань громадянства, паспортизації та реєстрації Державної міграційної служби України.

Учасники конференції мали можливість поставити свої питання та обговорити виклики, що виникають на місцевому рівні в сфері надання адміністративних послуг.

Під час роботи панельної секції, присвяченій міжнародному досвіду надання адміністративних послуг в малих громадах, з презентаціями виступили Дітер Шиманке, старший радник GIZ, Гіоргі Хачідзе і Маріам Дзагнідзе, представники Агентства розвитку державних послуг Міністерства юстиції Грузії та Гаяне Налбандян, радник Програми розвитку місцевого самоврядування Південного Кавказу (GIZ Вірменія).

Про свій досвід створення Центру надання адміністративних послуг розповів голова Великокучурівської ОТГ Чернівецької області Василь Тодеренчук. Марія Горностай, керівник команди Компоненту 2 програми U-LEAD, розповіла про хід роботи щодо створення ЦНАПів у 26 громадах та планах роботи до 2020 року. Наразі експертами проекту готується практичний посібник зі створення ЦНАПів різного типу включаючи малі громади. З презентацією про стратегію та пріоритетні завдання Всеукраїнської асоціації Центрів надання адміністративних послуг виступив директор Асоціації Андрій Дергун. Переваги впровадження єдиного стандарту якості обслуговування відвідувачів ЦНАП висвітлив Олександр Андрєєв, експерт проекту «Експертна підтримка врядування та економічного розвитку» (EDGE). Про актуальні питання виконання проекту ЄС “ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади” розповів Роман Матвійчук, керівник-експерт проекту.

У другий день конференції, 26 квітня, для учасників конференції було проведено захід у форматі «Відкритий простір».

Поділитися
Срд, 26/04/2017 - 17:02