Про внесення доповнень до форми заяви на видачу будівельного паспорта

З 12.05.2017 набрала чинність Постанова НКРЕКП від 30.03.2017 № 441 «Про затвердження Змін до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж». Відповідно до підпункту 3) пункту 1.3. цієї Постанови для об’єктів, які приєднуються до електричних мереж уперше, є умова: в будівельному паспорті зазначити «місце розташування, потужність та категорію надійності електропостачання об’єкта».
Зазначеної умови немає в Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05.07.2011 № 103. Про те ПАТ «Сумиобленерго» вважає її обов’язковою для видачі технічних умов на приєднання до електричних мереж об’єктів. Заявники, які вже отримали будівельні паспорти на забудову земельної ділянки, звертаються до управління щодо внесення до паспортів доповнень, що стосується умов з приєднання до електромережі. Це створює певні незручності забудовникам садибної житлової забудови у реалізації їх права будувати.
Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради пропонує внести доповнення в форму Заяви на видачу будівельного паспорта забудови земельної ділянки, доповнивши її наступним:
«Для об’єктів, які приєднуються до електричних мереж уперше, відповідно до підпункту 3) пункту 1.3. Постанови НКРЕКП від 30.03.2017       № 441 «Про затвердження Змін до Правил приєднання електроустановок до електричних мереж» на схемі земельної ділянки М1:500 рекомендовано зазначити місце приєднання, потужність та категорію надійності електропостачання об’єкта».
    Для цього в ескізі намірів на схемі забудови земельної ділянки М1:500, рекомендовано позначити по межі ділянки: «орієнтовна точка приєднання до електромережі» та зазначити: «орієнтовна потужність 5,5 кВт та категорія надійності електропостачання – ІІІ» (для об’єктів садибної житлової забудови та садових будинків). За роз’ясненнями ПАТ «Сумиобленерго»: орієнтовна точка приєднання до електромережі – орієнтовне місце розміщення електролічильника об’єкту.
    З метою уникнення повторного звернення щодо внесення доповнень в будівельний паспорт земельної ділянки, що стосується умов з приєднання до електромережі, недопущення незручностей з повторною підготовкою пакета документів, управлінням повернуто на доопрацювання деякі заяви з ескізом намірів забудови на нові об’єкти будівництва, де місце приєднання, потужність та категорія надійності електропостачання об’єкта не зазначено. При цьому надаються роз’яснення щодо причин повернення, включаючи інші зауваження стосовно не дотримання державних будівельних норм.
    А також повідомляємо, що у разі звернення заявників щодо надання будівельного паспорту забудови земельної ділянки на побудовані об’єкти для їх приєднання до електромережі, управління надає законодавче роз’яснення. Відповідно до статті 27 Закону України «Про містобудівну діяльність» будівельний паспорт надається для визначення комплексу містобудівних та архітектурних вимог до розміщення і будівництва індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, якщо суб’єкт містобудування має наміри здійснити забудову земельної ділянки. На побудовані об’єкти будівельний паспорт не надається. Такі роз’яснення управління надає заявникам за їх зверненнями.
    Доповненену форму Заяви на видачу будівельного паспорта можна переглянути за посиланням.

 

Поділитися
Чтв, 22/06/2017 - 16:27