Центр інформації про права людини разом з МВС реформуватимуть систему прописки

Над удосконаленням законодавства, що регулює реєстрацію місця проживання, спільно працюватимуть Центр інформації про права людини та Міністерство внутрішніх справ. Про це йшлося 1 листопада під час робочої зустрічі заступниці міністра Тетяни Ковальчук та радника міністра Олександра Лапіна із головою Центру інформації про права людини Тетяною Печончик та керівницею проектів Центру Людмилою Янкіною. Повідомляє департамент комунікації МВС України.

"МВС України бачить своїм завданням удосконалення існуючої системи реєстрації місця проживання таким чином, щоб вона реально забезпечувала право кожного мешканця України на вільний вибір місця проживання та свободу пересування, а також гарантувала його виборчі права в тій місцевості, в якій він мешкає", – наголосила Тетяна Ковальчук.

З метою зробити систему РМП такою, яка працюватиме в інтересах людей та відповідатиме стандартам ЄС, буде створена міжвідомча робоча група. Так, її члени досліджуватимуть найбільш вразливі від недосконалої системи реєстрації верстви населення – ВПО, осіб без громадянства, біженців, мешканців тимчасово окупованих територій, шукачів притулку – їх кількісний склад та типові проблеми, розроблятимуть відповідні зміни до законів України та підзаконних нормативних актів.

За словами Людмили Янкіної, наявна система реєстрації порушує низку прав людини. Наприклад, ускладнює або унеможливлює оформлення соціальних виплат, участь у виборах, влаштування дитини в школу або дитячий садочок тощо. Потерпають від неї також й представники ромської національності. Реформування системи дасть можливість документувати цю частину населення та реалізувати їхні права.

"Чинна система реєстрації має дозвільний характер. Система, яку ми хочемо запровадити, носитиме повідомний характер – тобто людина лише повідомлятиме у державні органи, де вона хоче мешкати і зможе на місці в повному обсязі реалізовувати свої права. А держава, відтак, точніше знатиме, де скільки людей живе. Це, наприклад, в аспекті децентралізації дасть можливість точно розраховувати бюджетування на місцях", – пояснює експертка.

До складу міжвідомчої групи увійдуть фахівці та експерти МВС України, Мін’юсту, Центрвиборчкому, Мінсоцполітики, Служби розпорядника Державного реєстру виборців, Пенсійного Фонду України, Держстату, ДМС України, інших дотичних органів державної влади, міжнародних організацій, серед яких представництва Управління Верховного Комісара ООН в справах біженців та Міжнародної організації з міграції в Україні, а також неурядових організацій, які працюють в сфері захисту прав людини та міграції.

Поділитися
Втр, 07/11/2017 - 14:02