ДОБРОЗИЧЛИВА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЦНАПи зможуть надавати послуги РАЦС, соцпослуги та послуги МВС

11 жовтня Кабінет Міністрів затвердив зміни до Розпорядження No 523-р, якими доповнено перелік адміністративних послуг, що можуть надавати центри надання адміністративних послуг (ЦНАП). Тепер через ЦНАП можна буде не лише реєструвати місце проживання, бізнес, нерухомість, земельні ділянки, отримувати паспорти тощо, а також:

  • реєструвати акти цивільного стану — шлюб, народження тощо (за погодженням місцевої влади з Міністерством юстиції);
  • отримувати послуги соціальної сфери — оформлювати різні види пенсій, допомоги при народженні дитини, при втраті годувальника, інші соціальні виплати;
  • отримувати посвідчення водія; реєструвати транспортні засоби (за погодженням місцевої влади з Міністерством внутрішніх справ).

Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів — закликав органи місцевої влади якомога швидше потурбуватися про те, щоб в ЦНАП з’явились ці послуги.

Віктор Тимощук, заступник голови правління ЦППР: «Такі зміни, принаймні гіпотетично, дозволяють надавати через ЦНАП широкий комплекс адміністративних послуг, в тому числі за принципом «життєвої ситуації». Це означає, що, зайшовши до одного приміщення ЦНАП, громадянин зможе замовити одразу ж широкий комплекс різних послуг (наприклад, при народженні дитини — це реєстрація її народження, реєстрація місця проживання та оформлення відповідної державної допомоги). Водночас ці зміни ще не гарантують, що всі визначені послуги обов’язково будуть надаватися через ЦНАП. Це лише можливість і підказка від Уряду, що саме такі популярні послуги, як РАЦС, соціальні допомоги тощо повинні пріоритетно надаватися у ЦНАП.

Крім того, це юридичний механізм, який дозволить ініціативним органам місцевого самоврядування клопотати перед відповідними державними структурами про готовність до надання їхніх послуг через ЦНАП.

Цими змінами Уряд вкотре підтвердив проведення державної політики, спрямованої на наближення адміністративних послуг до громадян, їх інтегроване надання через «єдині прозорі офіси», якими є ЦНАП.

Повноцінний механізм інтеграції зазначених послуг до ЦНАП відкривається лише після законодавчої децентралізації відповідних повноважень (як це було, наприклад, зі сферами реєстрації бізнесу і нерухомості). У цьому контексті дуже важливо вже найближчим часом винести на голосування законопроект No 6150 про децентралізацію послуг у сфері РАЦС.

За матеріалами Інформаційного бюлетня Центру політико-правових реформ № 1/2017

Поділитися
Втр, 07/11/2017 - 15:35